Better Homes & Gardens Politică editorială și standarde

Better Homes & Gardens este dedicat creării de conținut de încredere, captivant și echilibrat pentru cititorii noștri. Echipa noastră editorială se străduiește pentru acuratețe și integritate în raportarea și cercetarea noastră și ne angajăm să lucrăm cu un grup divers de scriitori și editori. Conținutul nostru editorial este produs independent și fără influență de către vreun agent de publicitate sau susținător comercial.

Better Homes & Gardens este dedicat calității și credibilității conținutului și proceselor noastre editoriale. Echipa noastră de scriitori, editori, verificatori de fapte, ilustratori, fotografi și profesioniști în nutriție și financiar cu rigurozitate cercetează și revizuiește tot conținutul în mod continuu pentru a se asigura că este actualizat, exact și răspunde nevoilor cititorilor noștri primul.

Fiecare articol conține o inscripție care include numele, o scurtă descriere și un link către mai multe informații despre cei care au contribuit la acea piesă. Data indică momentul în care piesa a fost actualizată cel mai recent cu informații noi. Unele articole au, de asemenea, un slogan la sfârșit pentru a oferi informații suplimentare despre cercetare sau autor.

instagram viewer

Ilustrațiile, graficele, imaginile și videoclipurile originale sunt create de echipe interne, care colaborează cu experți în domeniile lor pentru a produce active care reprezintă voci, perspective diverse și context. Revizuirea periodică de către editori, precum și de către Nutriție, Financiar, Anti-Bias sau alți membri ai Consiliului de revizuire, după caz, asigură calitatea, acuratețea și integritatea acestor active. Fotografiile și videoclipurile nu sunt editate în niciun fel care le poate determina să fie false sau înșelătoare.

Toți scriitorii, editorii și colaboratorii noștri sunt responsabili pentru dezvăluirea oricăror potențiale conflicte de interese.

Conținutul nostru editorial nu este influențat de agenții noștri de publicitate. Menținem o separare strictă între conținutul publicitar și editorial și diferențiem clar conținutul editorial de conținutul publicitar.

Ca parte a angajamentului nostru față de integritatea și acuratețea conținutului, Case și grădini mai bune scriitorii și editorii investighează afirmațiile și verifică toate informațiile și datele colectate pentru toate articolele. Consultăm surse relevante, diverse și calificate pentru a ne asigura că oferim cititorului contextul și contextul adecvat.

Toate știrile și informațiile noastre sunt analizate cu atenție de către un editor al personalului și verificate de către personal sau un membru al echipei noastre experimentate de verificare a faptelor. Confirmăm toate declarațiile de fapt, statisticile și alte date cu surse de încredere pentru a ne asigura că informațiile din articolele noastre sunt corecte și actualizate.

Dacă ați observat o problemă pe care doriți să ne aduceți la cunoștință, vă rugăm să ne anunțați prin e-mail [email protected]. De asemenea, ne puteți trimite o scrisoare la: Better Homes & Gardens, 1716 Locust St, Des Moines IA 50309.

Biblioteca noastră bogată de conținut este actualizată în mod obișnuit, revizuită de comitetele noastre profesionale de evaluare și verificată pentru a asigura informații exacte, complete, relevante și actualizate. În urma procesului nostru riguros și sistematic de actualizare și verificare, articolele din biblioteca noastră de conținut sunt marcate cu data pentru a indica cititorilor că informațiile sunt complete și exacte. Articolele de știri acoperă adesea un eveniment distinct în timp și nu fac parte din procesul nostru de actualizare de rutină.

Echipa editorială Better Homes & Gardens se angajează să informeze cititorii când a apărut o eroare și să o corecteze. Când descoperim o eroare semnificativă, corectăm articolul cât mai repede posibil și anexăm o notă de corectare cu data și informații despre ceea ce a fost modificat. Când un articol este corect din punct de vedere faptic, dar limbajul nu este atât de clar sau detaliat pe cât este necesar, povestea poate fi actualizată fără nota editorului.

Salutăm participarea cititorilor noștri la angajamentul nostru continuu pentru acuratețe și verificarea faptelor. Dacă credeți că am publicat o eroare faptică în oricare dintre conținutul nostru, vă rugăm să ne anunțați și vom investiga și vom lua măsurile corective adecvate.

Puteți raporta o posibilă eroare prin e-mail [email protected]. De asemenea, ne puteți trimite o scrisoare la: Better Homes & Gardens, 1716 Locust St, Des Moines IA 50309.

Scriitorii și editorii noștri respectă standardele jurnalistice stricte pentru aprovizionarea cu articole. Ne bazăm pe surse primare actuale și de renume, cum ar fi interviuri cu experți, organizații guvernamentale și instituții și studii profesionale și academice. Toate punctele de date, faptele și afirmațiile sunt susținute de cel puțin o sursă credibilă.

Descurajăm cu tărie utilizarea surselor anonime sau fără nume, deoarece aceasta poate eroda transparența și încrederea cititorilor. În cazul rar în care se folosește o sursă fără nume, vom dezvălui cititorilor motivul din spatele anonimatului și vom oferi contextul necesar.

O piatră de temelie a raportării și aprovizionării noastre este să luăm în considerare perspectivele adesea trecute cu vederea de la BIPOC, LGBTQ+ și femei. Conținutul nostru se străduiește să servească toate comunitățile și să reflecte voci și perspective diverse.

Better Homes & Gardens consideră că toată lumea merită respect, reprezentare și oportunități. Pentru a reprezenta, a servi și a ajuta pe toți oamenii, am înființat un comitet de evaluare anti-bias format din educatori, avocați, specialiști în sănătate publică, jurnaliști, cercetători, experți financiari și alți profesioniști, fiecare cu experiență în sprijinirea diversității, incluziunii și justiției rasiale inițiative. În plus, am articulat un angajament anti-rasism.

Membrii Comitetului de revizuire Anti-Bias examinează conținutul și imaginile, folosind cercetările și expertiza lor pentru a consilia Better Homes & Gardens cu privire la limbaj, imagini, teme și ton. Comisia de revizuire Anti-Bias sprijină Better Homes & Gardens în crearea de conținut incluziv pentru cititorii tuturor rase, etnii, identități de gen, orientări sexuale, vârste, abilități, religii și socio-economice circumstanțe.

Better Homes & Gardens se angajează să facă un jurnalism independent, imparțial și corect. Conținutul nostru editorial nu este influențat de agenții noștri de publicitate. Fiecare membru al personalului și colaborator este tras la răspundere față de un standard înalt de onestitate și transparență.

În conformitate cu misiunea noastră de a oferi informații utile care îi ajută pe oameni să găsească răspunsuri, să rezolve probleme și să obțină inspirat, Better Homes & Gardens este dedicat publicării recenziilor imparțiale și cuprinzătoare ale produselor și Servicii. Evaluările noastre de produse și servicii sunt complet independente și se bazează pe cercetări solide și pe testarea produselor. Când cititorii vizitează „linkuri afiliate” în conținutul nostru, Better Homes & Gardens pot primi comisioane din achiziții, dar nu primim niciodată nicio compensație sau contraprestație pentru conținutul nostru recomandări.

Scriitorilor și editorilor le este interzis să acorde un tratament preferențial oricărei resurse externe (companie, publicație, video, afiliat, site web) pe baza relației lor cu persoana sau compania care este autorul sau deține resursa respectivă.

Toți scriitorii și editorii Better Homes & Gardens sunt responsabili pentru dezvăluirea oricăror potențiale conflicte de interese - orice relație, financiară sau personală, cu orice sursă sau resursă care le poate compromite capacitatea de a oferi echitabil și imparțial informație. Ca și în cazul multor editori, scriitorilor și editorilor noștri li se oferă uneori produse sau servicii gratuite în scop de revizuire. Suntem transparenți și dezvăluim atunci când orice produse sau servicii valoroase sunt furnizate echipelor noastre editoriale. Personalul nostru editorial și colaboratorii editoriali nu trebuie să solicite cadouri sau servicii în scopuri personale.

Scopul nostru la Better Homes & Gardens este să oferim conținut original, util și imparțial. Toate informațiile trebuie verificate, atribuite în mod corespunzător și nu pot încălca drepturile de autor sau drepturile de proprietate intelectuală ale nimănui. Orice sugestie de plagiat este investigată pe deplin și constituie motiv de concediere. Ne așteptăm ca toți contribuitorii din rețea să respecte toate legile aplicabile, standardele și practicile jurnalistice acceptate, inclusiv:

  • Acțiune
instagram viewer